Вимоги законодавства у регулюванні сільського зеленого туризму - Чернігів для туриста
Субота, 10-Грудень-2016, 08.54.11
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Статті [24]
Поради [34]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Зелений туризм » Поради

Bookmark and Share

Вимоги законодавства у регулюванні сільського зеленого туризму
Якщо Вам важко всидіти на місці і якщо Вам постійно хочеться мандрувати, то відповідь проста - Вам слід хоч раз скористатися послугами, які пропонують господарі агросадиб, щоб самим відчути самобутність відпочинку в певному історичному регіоні. Якщо ж Ви проживаєте у сільській місцевості з живописною природою, то Вам слід було б задуматись над ідеєю організації відпочинку у вашому краї для туристів та почати займатися цим доволі прибутковим бізнесом. Далі мова піде саме про тих, кого зацікавило останнє твердження.
Перед початком будь-якою справи перш за все потрібно розібратися з чинними вимогами законодавства у даній сфері.
Слід сказати, що держава та органи місцевого самоврядування безпосередньо не приймають участь у регулюванні діяльності у сфері сільського зеленого туризму.
Якщо така діяльність здійснюється в рамках особистого селянського господарства, то вона взагалі не визнається підприємницькою. Тому і контролюючі ограни (податкова адміністрація) стежать лише за тим, щоб така діяльність здійснювалась в рамках законодавства, тобто не виходила за межі діяльності особистого селянського господарства. Проте відповідно до статті 4 Закону України „Про особисте селянське господарство", Вам потрібно лише поставити на облік Ваше господарство: „облік особистих селянських господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики". Хоча такий порядок ще не розроблений і облік проводиться не завжди і не скрізь.
Якщо ж діяльність здійснюється у якості підприємницької, тобто не в межах особистого селянського господарства, то Вам доведеться, відповідно до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності", отримати ліцензію на право її здійснення, а перед цим зареєструватись у якості підприємця.

Частина 1 статті Закону України „Про особисте селянське господарство" визначає, що діяльність у сфері сільського зеленого туризму в рамках особистого селянського господарства може здійснюватись у межах „...виробництва, переробки сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства...".

Стаття 7 цього ж Закону надає членам особистого селянського господарства право:
укладати будь-які угоди. Що не суперечать законодавству;
реалізовувати надлишки продукції як юридичним, так і фізичним особам;
відкривати рахунки в установах банків;
об'єднуватися в спілки з метою надання взаємодопомоги та захисту спільних інтересів;
вільно розпоряджатися належним майном, виробленою сільськогосподарською продукцією та продуктами її переробки;
надавати послуги з використанням майна особистого селянського господарства.

У свою чергу, стаття 6 Закону визначає майно, яке може використовуватися для ведення особистого селянського господарства: „жилі будинки, господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, інвентар та обладнання, транспортні засоби, сільськогосподарські та свійські тварини і птиця, бджолосім'ї, багаторічні насадження, вироблена сільськогосподарська продукція, продукти її переробки та інше майно, набуте у власність членами господарства в установленому порядку".

Не завадить також стати членом Спілки сприяння розвитку зеленого туризму. Остання, якщо потрібно зможе видати документ, який засвідчував би приналежність особи до певного об'єднання громадян, наявність у нього певних прав, а можливо і рівень сервісу (категорії) агро садиби, яку представляє такий „господар сільського туризму".

Джерело: Агросектор

Категорія: Поради | Додав: chernigovec (07-Вересень-2010)
Переглядів: 1257 | Теги: законодавство України, сільський туризм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar