Військово-історичний відділ Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського - Чернігів для туриста
Неділя, 22-Січень-2017, 05.40.38
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Музеї [31]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Музеї Чернігівщини » Музеї

Bookmark and Share

Військово-історичний відділ Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського
Військово-історичний музей є відділом Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського.
Музей був створений у 1985 році за ініціативою ради ветеранів 1-ої гвардійської армії генерал-майора Сарафанова В.М. та полковника Лермана О.М.
Основою експозиції військово-історичного музею стали колекції матеріалів, що розповідають про участь чернігівців у Великій Вітчизняній війні як на фронтах, так і в партизанських загонах і підпільних групах, долю остарбайтерів і в’язнів таборів.
Також в експозиції представлена інформація про оборону Чернігівщини в 1941 р. та її звільнення від німецько-фашистських загарбників восени 1943 р., про участь наших земляків у так званих локальних збройних конфліктах в Кореї, В’єтнамі, Єгипті, Афганістані тощо; про формування Збройних Сил незалежної України, їхню участь у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН; про ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС і її наслідків. Це документи, фотографії, зброя, нагороди, військове спорядження, особисті речі, робочі інструменти, якими користувалися представники різних родів військ, живописні і графічні твори, книги.
Загалом – понад 11 тисяч експонатів.
Увагу відвідувачів привертає, у першу чергу, насиченість експозицій зброєю різних епох, листи з фронту та з німецької неволі, фотоапарат фотокореспондента газети "За нашу победу” В.М. Андронова, понівечений осколком; нагороди Ф.І. Короткова, командира обласного з’єднання партизанських загонів; матеріали двічі Героя Радянського Союзу льотчика авіації далекосяжної дії, який у серпні 1941 року бомбардував Берлін О.Г. Молодчого, О. Власенка, миротворця ООН, який загинув поблизу Сараєва тощо.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Шевченка, 55а
Тел.: (04622) 3-90-40, 3-01-87.
Музей працює з 9:00 до 17-00. Вихідні – понеділок, вівторок.

Фото: Воробей Валентин

Категорія: Музеї | Додав: chernigovec (29-Липень-2011)
Переглядів: 1388 | Теги: військово-історичний музей, музеї чернігова, Чернігів | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar