Музей археології Батурина - Чернігів для туриста
Субота, 03-Грудень-2016, 04.25.21
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Музеї [31]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Музеї Чернігівщини » Музеї

Bookmark and Share

Музей археології Батурина
Музей археології БатуринаЦей ошатний будинок прикрасив Батурин у 1904 році, в якому розмістилася Воскресенська церковно-парафіяльна школа.
Сьогодні в цьому приміщенні розташовано Музей археології Батурина. Батуринська Міжнародна Українсько-Канадська археологічна експедиція працювала за кошти української діаспори Сполучених штатів Америки та Канади. Завдяки цій благодійності, археологічні дослідження на Батуринській землі тривали цілих 12 років. І як результат – поява сучасної експозиції Музею археології Батурина. Хіба ж можна збагнути, що в декількох залах Вам проілюструють безцінними знахідками археології 80 тисяч років історії Батурина від перших неолітичних стоянок до руйнації «Гетьманської столиці» у листопаді 1708 року.

Уособленням трагедії 1708 року стала обпалена ікона Богоматері з Немовлям на мідній пластині зі слідами позолоти роботи майстрів Києво-Печерської Лаври кінця XVII ст., що лежала у могилі літньої жінки з розтрощеним черепом. Промовистими свідками трагедії 1708 року є уламок гармати-мортири, що стояла на мурах Цитаделі Батуринської фортеці та уламок церковного дзвону, що сипав благовіст над Гетьманською столицею, а потім був нещадно розбитий православними варварами. Тема знищення Батурина не залишає байдужими і сучасних митців. Андрій Івахненко та Микола Данченко передали цю моторошну картину у своїх художніх творах, які представлені в експозиції Музею археології Батурина.

Відкриття Музею археології Батурина є значним етапом збереження, вивчення та популяризації археологічної спадщини гетьманської столиці. Концепція і тематико-експозиційний план експозиції були розроблені науковцями заповідника «Гетьманська столиця» під науковим керівництвом Володимира Коваленка та Юрія Ситого.

Основою експозиції Музею археології Батурина є колекції знахідок з Батурина та його найближчих околиць, що налічує більше ніж триста одиниць. 

Адреса Музею археології Батурина: 16512, Чернігівська обл., Бахмацький р-н,
м. Батурин, вул. Партизанська, 10.
Тел.: +38(04635) 4-88-53


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на www.tour-cn.com.ua є обов'язковим

Категорія: Музеї | Додав: chernigovec (04-Червень-2012) W
Переглядів: 1546 | Теги: музей археології Батурина, гетьманська столиця, Батурин | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar