Корюківський історичний музей - Чернігів для туриста
Неділя, 22-Січень-2017, 18.25.02
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Музеї [31]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Музеї Чернігівщини » Музеї

Bookmark and Share

Корюківський історичний музей
Корюківський історичний музейКорюківський історичний музей був створений у 1967 році за рішенням виконавчого комітету районної ради народних депутатів як музей бойової і трудової слави.
У 1985 році Постановою колегії Міністерства культури Української РСР музею бойової та трудової слави було присвоєне почесне звання «народний», а в 1987 році він отримав статус державного на правах відділу Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського.
У 1992 році рішенням виконкому районної ради народних депутатів Корюківський музей перейменовано в історичний.
Першим директором музею була Костюк Галина Василівна — ветеран Великої Вітчизняної війни, під керівництвом і безпосередньою участю якої зібрані документи з історії рідного краю, знаряддя праці, предмети побуту, культури, книги, документи, зброя, нумізматика, матеріали про видатних земляків та безліч інших цікавих експонатів.
Музейне зібрання нараховує 8883 експонати, у тому числі 3415 експонатів основного фонду.
Експозиція музею розміщена в 5-и залах. Шостий зал музею — виставковий, у ньому представляють свої роботи не лише місцеві майстри, а й майстри з усієї України.
У першому залі, який розкриває життя людей в дореволюційний період, розміщена діорама з життя первісних людей, археологічні знахідки: знаряддя праці, набори наконечників стріл, фрагмент бивня мамонта, зуб. Усі вони належать до епохи неоліту та бронзи.
У другому залі поданий фрагмент української хати Корюківщини кінця XIX ст. – поч. XX ст. Це трикамерне житло (робоча, побутова та обрядова частини), у якому показано предмети побуту і старовини того часу.
Третій зал присвячений періоду громадянської війни, у ньому розміщені матеріали про наш край у 20 — 40-і роки, про розвиток промисловості, зокрема — цукрового заводу; про чорну сторінку в історії – голодомор 1932-1933 рр. та першого в районі Героя Радянського Союзу Федора Михайловича Дудка.
У четвертому експозиційному залі представлено ряд матеріалів та документів, фотографій, особистих речей земляків – героїв, учасників героїчного опору окупантам у роки Великої Вітчизняної війни. Зал обладнано у формі землянки. Особливе враження справляють документи про трагічні березневі дні 1943 року, коли німецько-фашистськими загарбниками було повністю спалено і зруйновано місто: знищено 6700 мирних жителів.
П’ятий зал присвячений рідному краю — Корюківщині, минулому й сьогоденню нашого району. Матеріали, розміщені на стендах, розповідають про флагман промисловості в районі — ВАТ «Корюківська фабрика технічних паперів», про видатних людей України — вихідців із Корюківської землі, про воїнів – інтернаціоналістів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС — наших земляків.
Окрема експозиція присвячена гордості корюківчан — майстру музичних інструментів, українському страдіварі, основоположнику києво–чернігівської бандури Корнієвському Олександру Самійловичу.
У виставковому залі проводяться виставки вишитих ікон, виготовлених майстринями з району; робіт місцевих художників; представлені жанри лозоплетіння, різьблення з дерева і по дереву; виставки фотографій відомих спортсменів району, спортивних досягнень земляків; творчих робіт вихованців школи мистецтв (аплікація з соломи, живопис, розпис по дереву, фарфору, пап’є-маше); виставки нумізматики місцевих колекціонерів та міні-виставки з фондів музею до визначних та пам’ятних дат.

Завітайте до Корюківського районного історичного музею — не пошкодуєте!

Адреса Корюківського історичного музею:
15300, м. Корюківка
вул. К. Маркса, 8
Тел. (04657) 2-26-98

Час роботи: з 8.00 до 17.00
Перерва: з 13.00 до 14.00
Вихідні: субота, неділя

При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на Чернігів для туриста - ОБ’ОВЯЗКОВЕ

Категорія: Музеї | Додав: chernigovec (25-Травень-2010)
Переглядів: 2064 | Теги: Корюківський історичний музей, Корюківка, музей Корюківки | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar