Туристичний путівник по Ніжину - 31 Травня 2012 - Туристичні блоги – Чернігів для туриста
П`ятниця, 20-Січень-2017, 11.50.24
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Туризм в Украине [109]
Советы туристам [64]
Путеводители по Чернигову [15]
Туристические анекдоты [0]
Разное [5]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2012 » Травень » 31 » Туристичний путівник по Ніжину
15.48.56
Туристичний путівник по Ніжину
Туристичний путівник по НіжинуМісто Ніжин – одне з давніх міст України. Житлові, торгово-громадські будівлі у комплексі з добре збереженими культовими спорудами створюють виразний ансамбль старовинного торгового міста. За підрахунками фахівців тут близько 300 давніх будівель, з яких понад 70 мають велику культурну та історичну цінність. 

Серед них вражаючий двохсотлітній ансамбль Поштової станції – єдиної, що збереглась в Україні. Зусиллями декількох поколінь збережено пам'ятку архітектури XVIII ст. для нащадків. За матеріалами архівів відтворено поштовий двір. В одному із флігелів розміщена експозиція музею «Поштової станції», яка присвячена розвитку кінної пошти України з періоду Київської Русі до кінця XIX ст. Тут можна дізнатися про те, як доставляли князівські грамоти гінці, які везли донесення козаки Війська Запорізького, про роль українських гетьманів у розвитку пошти України, про те, яким було місто Ніжин у XIX на початку XX ст. на поштових листівках. 

В різні часи на Ніжинській поштовій станції серед численних подорожуючих зупинялось багато видатних діячів культури – М.Ломоносов, Д.Фонвізін, О.Пушкін, О.Грибоєдов, М.Глінка, Т.Шевченко, Марко Вовчок і багато інших. У цьому будинку 25 жовтня 1860 року в сім'ї поштаря народився і провів дитячі роки видатний український художник-баталіст Микола Самокиш. 

Найдавнішою архітектурною пам’яткою XVII- XVIII ст. у м. Ніжині є Миколаївський собор (1656-1658 рр.), Благовіщенський собор (1702-1716 рр.) та ансамбль грецьких храмів – Михайлівська, Всіхсвятська та Троїцька церкви. Цікавою архітектурною будовою XVIII ст. є церква Іоанна Богослова. 
Ніжин у XVII- XVIII ст. був багатонаціональним містом. Тут крім українців і росіян проживали греки, болгари, турки, перси, німці та поляки. І це не випадково, адже місто Ніжин було розташоване на торговельних шляхах, що вели з Польщі, Туреччини до Москви. Найбільшими і найвідомішими у Ніжині були Троїцький, Покровський та Всеїдний ярмарки, кожний з яких тривав до двох тижнів. Важливу роль у торгівельному житті Ніжина відіграли греки. Поселившись у Ніжині, вони розпочали інтенсивну торгівлю. Далеко за межами України відомі ніжинські огірочки, які потрапляли на столи жителів Німеччини, Англії, Бельгії, Франції, Фінляндії. Вперше, на території Ніжина огірок з'явився у XVIII ст. Цим ми повинні завдячувати грекам, які завезли його торговельними шляхами. 

У першій половині ХIХ ст. Ніжин стає освітнім і науковим центром України. У 1805 році було засновано Гімназію вищих наук князя Безбородька, яка поклала початок вищій освіті не тільки Ніжині, а й на території всієї Лівобережної України. Випускниками Ніжинського ліцею були видатні письменники, громадські діячі, серед яких – М.Гоголь, Є.Гребінка, Л.Глібов, О.Лазаревський та інші. У Ніжині жила і працювала народна артистка України Марія Заньковецька. В її честь, у с. Заньки Ніжинського району відкрито Меморіальний музей М.К. Заньковецької.

Ніжин – надзвичайно привабливий як туристичне місто. Він входить у систему екскурсійно-туристичного маршруту «Намисто Славутича». 

Фото і текст з сайту
Чернигов city guide
www.guide.cn.ua


Категорія: Путеводители по Чернигову | Переглядів: 1747 | Додав: chernigovec | Теги: історія ніжина, музей поштова станція, Ніжин, туристичний путівник по ніжину | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar