Сокиринці туристичні - 3 Червня 2012 - Туристичні блоги – Чернігів для туриста
Середа, 07-Грудень-2016, 20.17.44
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Туризм в Украине [109]
Советы туристам [64]
Путеводители по Чернигову [15]
Туристические анекдоты [0]
Разное [5]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2012 » Червень » 3 » Сокиринці туристичні
16.08.08
Сокиринці туристичні
Сокиринці туристичніГоловними туристичними об’єктами Сокиринців є палац і парк, які пов’язані з відомою в історії України родиною Галаганів.
Ще у 1717 році гетьман Іван Скоропадський передав село у власність прилуцькому полковнику Гнату Галагану. Палац для його нащадка Павла Галагана спроектував архітектор Павло Дубровський. Величезна мурована двоповерхова споруда на 60 кімнат, з високим декоративним куполом, фасадом, прикрашеним восьмиколонним портиком, поставленим на аркаду, була споруджена упродовж 1825-1831 років на околиці села Сокиринці.

Водночас запрошеним з Австрії садівником Бістерфельдом навколо палацу було розбито великий парк, в якому звели церкву, каплицю, альтанки, греблю, Красний та Готичний містки, встановили скульптури.

Окрасою палацу Г.Галагана у Сокиринцях стало унікальне зібрання творів мистецтва, яке започаткував ще полковник Гнат Галаган: старовинні меблі, виготовлені на замовлення за кордоном, тонкої роботи срібний і фарфоровий посуд, коштовна зброя, живопис західноєвропейських та вітчизняних авторів.
Примножив мистецьку колекцію палацу наступний із Галаганів – Григорій Павлович, котрий лишив по собі добру пам'ять як державний і громадський діяч та меценат. Очолюючи Південно-Західне відділення Російського географічного товариства, він сприяв у виданні книжок з історії та етнографії України, завдяки йому було відкрито гімназію в Прилуках, ремісниче училище у Дігтярях, народне училище в Ічні. Вершиною ж його меценатської діяльності стало заснування у 1871 році в Києві гімназії Павла Галагана – в пам'ять про рано померлого єдиного сина, яка стала одним з кращих середніх навчальних закладів в Україні того часу.

Особливо багатою була в палаці Г.Галагана картинна галерея, в якій чільне місце займали портрети родини Галаганів. Більшість з них створив талановитий кріпосний художник Федір Землюков. На жаль, під час революційних подій 1917 року і громадянської війни значна частина мистецького зібрання була розграбована. Але й те, що дійшло до наших днів, дає право стверджувати, що Сокиринці були колись справді «українським Парнасом», як називали їх сучасники. Нині близько сотні високохудожніх творів мистецтва з палацу Галаганів зберігаються в Чернігівському художньому музеї, якому нещодавно присвоєно ім'я Г.Галагана. Нині в палаці Галагана розташовано професіональний аграрний ліцей та діє кімната-музей видатного українського кобзаря Остапа Вересая.

Із Сокиринцями пов’язано життя відомого українського кобзаря Остапа Вересая (1803-1890). Втративши в ранньому дитинстві зір, він згодом пішов у науку до кобзарів, а потім самостійно вдосконалював майстерність гри на бандурі, поновлював свій репертуар історичними, побутовими, жартівливими і сатиричними піснями. Пісні Остапа Вересая добре знав Тарас Шевченко і незадовго до смерті подарував йому свого «Кобзаря» з дарчим написом. Високо цінували творчість «українського Гомера» композитор Микола Лисенко та художник Лев Жемчужников, які приїздили до нього в Сокриниці. Нині тут встановлено два пам’ятники Остапу Вересаю – один на його могилі, другий у парку.

Відвідував у 1845 році Сокиринці і Тарас Шевченко. З власником тутешнього маєтку Григорієм Галаганом поет був знайомий по Петербургу, подарував йому з дарчим написом окреме видання поеми «Тризна». Враження про перебування в Сокринцях відбито в Шевченковій повісті «Музикант», а в парку зберігся явір, біля якого, згідно з переказами, любив відпочивати Тарас Шевченко.

Раз у три роки в Сокиринцях проходить «Вересаєве свято», на яке збираються кобзарі та колективи бандуристів зі всієї України. 

Адреса Палацу Г. Галагана у Сокиринцях: Чернігівська обл., Срібнянський р-н, с. Сокиринці.
Тел.: +38(04639) 2-56-21Інформація та текст з сайту: http://guide.cn.ua/


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на www.tour-cn.com.ua обов’язкове
Категорія: Путеводители по Чернигову | Переглядів: 3057 | Додав: chernigovec | Теги: палац Г.Галагана, сокиринці туристичні, Гнат Галаган, путівники по Чернігівщині, Сокиринці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar