Немеркнучий світ давнини Василя Тарновського - 3 Червня 2012 - Туристичні блоги – Чернігів для туриста
Четвер, 08-Грудень-2016, 16.20.14
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Туризм в Украине [109]
Советы туристам [64]
Путеводители по Чернигову [15]
Туристические анекдоты [0]
Разное [5]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2012 » Червень » 3 » Немеркнучий світ давнини Василя Тарновського
02.57.26
Немеркнучий світ давнини Василя Тарновського
Немеркнучий світ давнини Василя ТарновськогоНаприкінці XIX століття у житті стародавнього Чернігова відбулася подія, про яку і зараз згадуємо з вдячністю. Василь Васильович Тарновський - відомий меценат, колекціонер, власник унікального зібрання української старовини та творчої спадщини Т.Г.Шевченка подарував ці безцінні реліквії нашому місту для створення тут окремого музею.

Чернігівське земство одержало колекцію, якою захоплювалися і фахівці, і численні гості Качанівки - родового маєтку Тарновських. 1902 року перші відвідувачі увійшли до залів Музею українських старожитностей імені В.В.Тарновського. У кількох розділах були представлені знахідки часів первісного суспільства та доби Київської Русі, козацького періоду, яким особливо захоплювався Василь Васильович. Стіни прикрашали портрети історичних осіб, серед яких було чимало представників козацької старшини. Окрему групу складали архівні матеріали, зокрема, гетьманські універсали XVII - XVIII століть та інші документи. Тарновським була зібрана і гарна колекція стародруків. Вражав різноманітністю представлених експонатів Шевченківський розділ. Тут були особисті речі видатного поета і художника, його рукописи, оригінали мистецьких творів, прижиттєві та посмертні видання. Шевченкіана, зібрана В. Тарновським, нараховувала близько 800 експонатів.

Вона продовжувала збагачуватися і після смерті власника колекції. Престиж музею був настільки великим, що передати до нього сімейні реліквії або родинні архіви вважалося почесною справою. Популяризації зібрання значною мірою сприяла участь у багатьох виставках, де окремі колекції відзначалися нагородами. Музей українських старожитностей ім. В.В.Тарновського був і своєрідним науковим центром, який відвідували вчені різних галузей знань, звертаючись до його фондових матеріалів.

З травня 1919 року музей став називатися Першим радянським, але суттєвих змін у його діяльності не відбулося. На 1923 рік фонди музею нараховували 9375 експонатів. У цей час він був одним з дев'яти музеїв України республіканського значення і перебував на державному утриманні. 1925 року цей унікальний музей став складовою частиною Чернігівського історичного музею, який з 1991 року знову носить ім'я Василя Васильовича Тарновського і є одним з найбагатших і найвідоміших в Україні.
Джерело: http://guide.cn.ua/
Категорія: Путеводители по Чернигову | Переглядів: 702 | Додав: chernigovec | Теги: Чернігівського історичного музею, Музей українських старожитностей, Василь Тарновський | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar