Мезин туристичний - 6 Червня 2012 - Туристичні блоги – Чернігів для туриста
Субота, 21-Січень-2017, 08.20.24
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Туризм в Украине [109]
Советы туристам [64]
Путеводители по Чернигову [15]
Туристические анекдоты [0]
Разное [5]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2012 » Червень » 6 » Мезин туристичний
13.53.33
Мезин туристичний
Мезин туристичнийЦe село на березі Десни відоме водно і як перлина чарівної природи Чернігово-Сіверського краю, і як пам'ятка глибоких тисячоліть - тут була розташована нині відома в усьому світі стоянка первісної людини.
Відкриття Мезинської палеолітичної стоянки здійснили у 1908 році чернігівський краєзнавець Петро Добровольський та відомий фахівець у галузі палеоліту, приват-доцент Петербурзького університету Федір Вовк. Згодом археологічні дослідження тривали тут ще кілька десятиліть. 
Загалом на поселенні, що належить до мадленської доби й існувало близько 20 тис. років тому, виявлено залишки наметоподібних жител. Споруджені вони були із кісток мамонта та жердин, а вкривалися шкурами тварин. Знайдено тисячі господарських виробів із кременю. 
Але найбільший інтерес викликають мистецькі вироби первісної людини. Це два широкі культові браслети, вирізані з бивня мамонта і прикрашені меандровим орнаментом, нанесеним кремінним різцем. З бивня цієї ж тварини виготовлені стилізовані жіночі статуетки, також з нанесеними геометричними візерунками. Справжньою сенсацією стало відкриття цілого набору ударних музичних інструментів з кісток мамонта, розписаних червоною фарбою. Саме завдяки цим знахідкам мезинський комплекс мистецьких творів первісної людини визнано у світовій історичній науці хрестоматійним. 
На місці стоянки у старому будинку діє Мезинський народний археологічний музей, заснований 1965 року з ініціативи краєзнавця Василя Куриленка при допомозі археологів Києва, Санкт-Петербурга і Москви. Експозиція музею, в якому налічується понад 50 тисяч експонатів, висвітлює історію мікрорегіону від палеоліту до сучасності. Особливу цінність має відділ Мезинської стоянки, де експонуються кістки мамонта, орнаментовані статуетки, муляжі, фотокопії. 
В будинку музею, який у середині XIX століття належав місцевому поету і актору М. Іваницькому, у свої юні роки бував його онук - революціонер-народник, автор проекту першого у світі реактивного літального апарату Микола Кибальчич. Відвідувачами музею були льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу Юрій Романенко та маршал авіації, Герой Радянського Союзу. 
Приваблює Мезин туристів і своїми неповторними краєвидами, які називають "Мезинською Швейцарією", чистими плесами Десни, привіллям задеснянських луків, чудовими можливостями для відпочинку на лоні природи. 
З метою збереження, відтворення й раціонального використання типових і унікальних природних комплексів Полісся на початку 2006 року Президентом України підписано Указ про створення Мезинського національного природного парку. Його площа становить понад 30 тисяч гектарів. 

Адреса Мезинського археологічного музею:
с. Мезин, Коропський р-н, Чернігівська обл.
Тел. (04656) 3-58-17


Джерело: http://guide.cn.ua/


При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на www.tour-cn.com.ua обов'язкове
Категорія: Путеводители по Чернигову | Переглядів: 2861 | Додав: chernigovec | Теги: інформація про мезин, Мезин, мезин туристичний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar