Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут» - 7 Червня 2012 - Туристичні блоги – Чернігів для туриста
Середа, 07-Грудень-2016, 20.18.34
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Туризм в Украине [109]
Советы туристам [64]
Путеводители по Чернигову [15]
Туристические анекдоты [0]
Разное [5]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2012 » Червень » 7 » Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут»
12.41.27
Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут»
Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут»Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут» створено на базі бою збройних формувань Української Народної Республіки з військами більшовицької Росії 29 січня 1918 року біля залізничної станції Борзнянського району Чернігівської області.

Ідея увіковічення пам'яті загиблих під Крутами, по суті, однієї з перших збройних сутичок незалежної Української держави з більшовицьким агресором, виникла на початку 1990 років. Ініціаторами виступили Народний рух України, Українська студентська спілка та низка інших громадсько-політичних організацій національно-демократичного спрямування. Перший пам’ятний знак у вигляді березового хреста з вінком із колючого дроту був встановлений у січні 1991 року представниками національно-демократичних сил Чернігівщини, Сумщини та Київщини. У роки незалежності на місці дерев’яного хреста був нагорнутий високий курган та встановлений металевий хрест.

Влітку 2006 року за підтримки та під патронатом Президента України був споруджений і урочисто відкритий монумент у вигляді колони, яка є копією однією із колон головного корпусу Київського університету імені Св. Володимира. Колону увінчує бронзовий тризуб. Автор монумента – народний художник України наш земляк, Анатолій Гайдамака.

Цьому ж художнику належить ідея створення музею «Пам’яті Героїв Крут» у залізничних вагонах. Він взяв її з оцінки українських істориків як дивної, «ешелонної» війни: військові сили концентрувалися уздовж залізничних колій, і відповідно, і воєнні дії велися там же.

Від меморіалу через дорогу відтворено залізничний перон Києва початку ХХ ст. З обох боків перону на коліях розташовані сім вагонів і залізнична платформа з гарматою. Остання ставить за мету відтворити саморобний бронепотяг українських оборонців.

У першому залі експозиції у вагоні розташовані копії документів та фотокартки про дореволюційний Київ, український рух початку ХХ століття, реалії Першої світової війни, ключові події Української революції 1917 року та народження української державності – проголошення Української Народної Республіки.
У другому вагоні можна ознайомитися з експозицією, що висвітлює політичні події, які призвели до агресії радянської Росії проти УНР, про створення українських Збройних Сил, початок збройної боротьби УНР за незалежність. Тематично зал поділено на дві сторони: ліворуч - українська, оборонців; праворуч – більшовицька, агресорів. Сам вагон є своєрідним музейним експонатом - він був призначений для санітарної обробки вояків. Фронтовики влучно назвали такі вагони «вошебойками».

З другого залу експозиції через тамбур переходимо до третього залу-вагона. Матеріали експозиції висвітлюють бій під Крутами 29 січня 1918 року та події навколо нього, наслідки і значення: більшовицький заколот у Києві, відомий як «січневе повстання на заводі «Арсенал», українських захисників та агресорів, значення крутянського протиборства для розвитку війни, звірства військ М.А. Муравйова у країні та розстріл полонених українських юнаків-патріотів.
Матеріали четвертого вагона присвячені подальшій боротьбі України за державну незалежність у часи української революції (1918-1921 рр.): Української держави, УНР доби Директорії, ЗУНР. Також представлені документальні свідчення, що герої Крут були прикладом для наступних поколінь українських патріотів.

Екскурсію по Меморіальному комплексу «Пам'яті Героїв Крут» проводить ліцензований екскурсовод - Бутко Сергій Володимирович.
Тел.: 8 (067) 460-28-20


Скачати перелік ліцензований екскурсоводів по Чернігівський області можна за наступним посиланням: http://tour-cn.com.ua/load/19
За інформацією http://guide.cn.ua/
Категорія: Путеводители по Чернигову | Переглядів: 1095 | Додав: chernigovec | Теги: меморіальний комплекс, пам'яті Героїв Крут, Бутко С.В. крути | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar